Що має робити Вчитель сьогодні?

90764012_XmwI2Wc3b0I[1]«Війни виграють не генерали – війни виграють шкільні вчителі та священики». Чи дійсно ця думка належить Отто фон Бісмарку, чи ці слова йому приписують, невідомо. Та сумнівність авторства аж ніяк не впливає на глибину змісту вислову: найважливіший вплив на формування особистості завжди здійснював і здійснює вчитель.
Саме вчитель творить майбутнє держави. Від його переконань, його принциповості та мужності значною мірою залежить світогляд і рівень моральності молодого покоління.
Сьогодні ми низько схиляємо голову перед Учителями, які виховали мужніх захисників Української держави – бійців АТО, які воюють із ворогом; тих, хто з роздобуває та з ризиком для життя доставляє їм захисні обладунки; тих, хто віддає пораненим воїнам свою кров. Ці Вчителі виховали й тих, хто на допомогу Українській армії вигрібає з напівпорожніх кишень останні копійки; тих, хто збирає харчі й одяг для потерпілих від агресії дітей, жінок, літніх людей.
Що має робити Вчитель сьогодні? Згадаймо Біблію: учитель має «наставляти непорядних, втішати малодушних і підтримувати слабких “(1Фес. 5:14; 2 Тим. 2:15). Така вже в нього місія, і таку він обрав собі долю.
76454[1]Вчитель має конденсувати й випромінювати духовну енергію, підтримувати школярів і їхніх батьків, протистояти найменшим виявам паніки, запалювати душі одностайністю й солідарністю, за потреби організовувати взаємодопомогу. Душевні рани він має гоїти словом, слабким і втомленим підставляти своє плече, дужих і несхитних організовувати на корисні справи.
Наш сайт створено для методичної підтримки вчителя. Так звані методичні кейси містять:
• веб-посилання на нормативні документи;
• методичні рекомендації щодо викладання шкільних предметів;
• орієнтовне календарно-тематичне планування шкільних навчальних курсів;
• методичні статті;
• актуальні дидактичні матеріали з методичними коментарями.
Сайт розпочав роботу 1 вересня 2014 року. Сподіваємося безперервно поповнювати його сторінки актуальною й корисною вчителеві інформацією.
Будемо раді, якщо наповнення сайту стане спільною справою педагогів. Матеріали, якими ви хочете й можете поділитися з колегами, просимо надсилати на адресу: nmc.it.ippo@kubg.edu.ua

One comment

1. Галина Вількос коментує:

Дуже актуальна стаття!
    Обов’язково вчитель в роботі з дітьми
    повинен враховувати набуті людством
    християнські цінності, що сприяють ви-
    хованню творчої особистості дитини.
    На уроках треба відтворювати історичне
    минуле українського народу, пам’ятати
    його героїв!